Elektronické zabezpečení bytu

Zabezpečení bytu je možno elektronicky alarmem, mechanicky bezpečnostními dveřmi nebo kombinací obou variant. Do bytu, obzvláště pokud je umístěný ve vyšším patře, lze prakticky vniknout pouze vstupními dveřmi, pokud tedy vyloučíme návštěvu "pavoučího muže". Alarm do bytu má výhodu v tom, že vás informuje o nezvané návštěvě a máte možnost reagovat. Naopak bezpečnostní dveře výrazně komplikují vniknutí do bytu, pokud se je ale podaří překonat, tak může zloděj ničím nerušen pokračovat ve své činnosti.

Jablotron AZOR

Má tedy alarm do bytu vůbec smysl?
Pokud se jedná o byt v přízemí nebo nižších patrech, tak je odpověď jednoznačně ano a tato volba je vhodnější než bezpečnostní dveře. Cena elektronického zabezpečení bytu je stejná nebo nižší než investice do kvalitních bezpečnostních dveří a pokryjeme všechny způsoby vniknutí do bytu - okna i dveře. Ve vyšších patrech domu je třeba zvážit pro a proti obou řešení.

Zabezpečení bytu v praxi

  • Jablotron Azor detektor pohybuVstupní dveře - jsou nejpravděpodobnějším místem nežádoucího vstupu do bytu, proto budou osazeny magnetickým detektorem otevření.
  • Místnosti - ve vybraných místnostech  jsou nainstalovány infrapasivní pohybové detektory PIR, které detekují nežádoucí pohyb osob. Detektory je vhodné osadit do klíčových prostor (například chodba), případně do místností s vybavením vyšší hodnoty.
  • Ovládání - při odchodu z bytu aktivujete alarm zadání číselného kódu na klávesnici umístěné u vstupních dveří. Od této chvíle vyvolá neoprávněný vstup do bytu poplach.
  • Poplach - je akusticky signalizován vnitřní sirénou s velmi intenzivním zvukem vysoké frekvence a tím je téměř znemožněn pobyt v napadeném prostoru. Současně vás zabezpečovací systém informuje na mobilní telefon že došlo k napadení bytu.
  • Napájení - zabezpečení bytu je napájeno ze zálohovaného zdroje, který zajistí pnou funkčnost alarmu i v případě výpadku elektrické sítě.